• პოლიციამ ბოლნისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული ნ.ბ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ სამწევრისში, თანასოფლელს - 1949 წელს დაბადებულ ფ.ა.-ს, ეჭვიანობის ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით გულმკერდის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ამავე სოფელში დააკავეს. დაკავებული დანაშაულს აღიარებს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Case of murder in Bolnisi solved by the Ministry of Internal Affairs-One person ...
The officers of Kvemo Kartli Police Department, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained N.B. (DoB 1963) for premeditated murder.
Investigation established that in Samtsevrisi village, Bolnisi Municipality, on the basis of jealousy, detainee inflicted lethal injuries in chest area with a cold steel to his co-villager P.A. (DoB 1949).
Law enforcers managed to detain the offender shortly after the crime took place. Detainee has already pleaded guilty. The weapon of crime-knife was seized by police officers as evidence.