• პოლიციამ ბათუმში ნარკოდანაშაულისთვის ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ნ.შ., დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბათუმში, საკარანტინე ზონაში მოთავსებული ბრალდებულის დროებითი საცხოვრებლის-სასტუმროს ნომრის ჩხრეკისას, ნარკოტიკული საშუალება „მეტადონის“ 10 აბი და 5 აბის ნატეხები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• One person detained in Batumi for drug-related crime
The officers of Khelvachauri police division under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative- search and investigative activities detained N.Sh. 9DoB 1992) for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
Committed crime envisages from 5 to 8 years of imprisonment.
As a result of the search activities, held in detainee’s hotel room, located in the quarantine zone, law enforcers seized 10 pills of methadone drug and 5 pieces of the same substance.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.