• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ზ.დ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 6 ნოემბერს, ნაცნობს - ბელარუსის რესპუბლიკის მოქალაქეს - 1971 წელს დაბადებულ ტ.ჩ.-ს, ქალაქ ბათუმში, მელიქიშვილის ქუჩაზე მდებარე მისსავე დროებით საცხოვრებელ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.

• Police solved the murder case in Batumi – one person detained
The officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained Z.D (DoB 1978) in Batumi for premeditated murder.
Investigation established that on November 6 of the current year, detainee inflicted multiple body injuries with a cold steel to his acquaintance, the citizen of Belarus – T.C h. (DoB 1971) in his own apartment located on Melikishvili Street, Batumi on the basis of conflict and fled from the place of crime.