• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული გ.დ. განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 ოქტომბერს, მიწის ნაკვეთთან დაკავშირებით არსებული კონფლიქტის ნიადაგზე, ნაცნობს - 1977 წელს დაბადებულ ე.ჯ. -ს ქალაქ ბათუმში, ჯაყელის ქუჩაზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანიდან მალევე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ბრალდებული ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში დააკავა.
სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი.
ასევე, ამოღებულია გ.დ.-ის მფლობელობაში არსებული ავტომობილი, რომლითაც ბრალდებულმა შემთხვევის ადგილი დატოვა.
განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of premeditated murder in Batumi - 1 person arrested
The officers of Ajara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.D. (DoB 1988) as a result of operative-investigative activities for premeditated murder and illegal purchase, possession and carrying of a firearm.
The investigation established that the accused person on October 21 of the current year, on the grounds of the conflict over the land plot, met his acquaintance - E.J. (DoB 1977) and inflicted several gunshot wounds to the victim on Jakeli Street in Batumi and fled the scene. The wounded man died shortly after being taken to the hospital.
Police arrested the accused person in Khelvachauri municipality.
Law enforcement officers seized the weapon of the crime - an automatic firearm - as evidence.
Herewith, the car owned by G.D. was seized, by which the accused left the scene of the accident.
Investigation on the fact of premeditated murder and illegal purchase-storage-carrying of firearms is underway under Articles 108 and 236 of the Criminal Code of Georgia.