• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1977 წელს დაბადებული გ.ს. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ბრალდებულმა, ბათუმში მდებარე ერთ-ერთ ავტოსახელოსნოსთან, საყოფაცხოვრებო ნიადაგზე მომხდარი კონფლიქტის შედეგად, ამავე ავტოსახელოსნოში დასაქმებული ოთხი პირი: 1967 წელს დაბადებული მ.შ., 1966 წელს დაბადებული გ. ქ., 1988 წელს დაბადებული ი. ქ. და 1990 წელს დაბადებული ა.ქ. დაჭრა, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცები საავადმყოფოში მოათავსეს, სადაც შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდათ.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად გ.ს. ბრალდებულის სახით ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი- სანადირო თოფი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
ორი ან ორზე მეტი პირის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of stabbing in Batumi on hot trail - 1 person arrested
The employees of the Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative actions conducted on the hot trail arrested G.S. born in 1977 on the charge of intentionally inflicting damage to health.
The crime is punishable by 9 to 13 years of imprisonment.
The investigation established that the defendant, as a result of a conflict with the employees of a car workshop in Batumi, wounded the same employees near the same car workshop: M. Sh. born in 1967, G. K. born in 1966, I.Q. born in 1988 and A.Q born in 1990.
The wounded were placed in the hospital, where they received the appropriate medical care.
As a result of operational measures and investigative actions conducted by the law enforcement officers G.S. was arrested as a suspect. The police seized the weapon involved in crime - a hunting rifle as evidence.
The investigation into the fact of intentional serious damage to health committed against two or more persons is being conducted under the Article 117 of the Criminal Code of Georgia.