• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად,1991 წელს დაბადებული ზ.კ. დააკავეს.
მას ძალადობასა და ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებაში ედება ბრალი.
დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 9 ივლისს, ბათუმში, ვაჟა ფშაველას ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1967 წელს დაბადებულ ს.ა.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, ხოლო იმავე ტერიტორიაზე მყოფი 1986 წელს დაბადებული გ.შ. ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მოათავსეს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
პოლიციამ ზ.კ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში - ცხელ კვალზე დააკავა.
ძალადობისა და ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე და 118-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

• Police exposed the fact of wounding in Batumi as a result of immediate activitie...
Police exposed the fact of wounding in Batumi as a result of immediate activities - 1 person detained
The officers of Batumi Police Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities detained Z.K. (DoB1991) for violence and causing minor health damage.
The committed crime envisages up to 3 years in prison
The investigation established that on July 9 of the current year, detainee physically assaulted S.A. (DoB1967), on Vazha Pshavela Street, Batumi, and wounded G.S. (DoB1986) with a cold steel, who was in the same area. The wounded victim was transferred to the medical facility. His life is not in danger.
Police arrested Z.K. few hours after the incident as a result of immediate police activities.
Investigation on the fact of violence and causing minor health damage on purpose is in progress under Articles 126 and 118 of the Criminal Code of Georgia