• პოლიციამ ბათუმში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ა.მ. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 26 ნოემბერს, ბათუმში, ნაცნობი მამაკაცი - 1983 წელს დაბადებული გ.მ., ყოფით ნიადაგზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილ მამაკაცს შესაბამისი სამედიცინო დახმარება ჩაუტარდა.
სამართალდამცველებმა ა.მ. ბრალდებულის სახით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ფაქტზე, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 118-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police solved the incident of stabbing in Batumi - one person has been arrested
The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operative search measures and investigative activities, detained previously convicted A.M. (DoB 1986), for inflicting health injury on purpose.
The investigation established that on November 26 of the current year, in Batumi, the accused person wounded his acquaintance - G.M. (DoB 1983) with a cold steel during an argument that started on the territory of the city and fled from the scene. The injured man was provided with appropriate medical care.
Law enforcement officers detained A.M. as an accused person, based on the judge's decision.
The police seized the weapon of crime - a knife, as evidence.
The investigation into the fact inflicting a severe health damage on purpose is being conducted under Article 118 of the Criminal Code of Georgia.