• პოლიციამ ბათუმში ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე 5 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბათუმში ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ბრალდებით , მოსამართლის განჩინების საფუძელზე, 5 პირი დააკავეს.
დაკავებულები არიან: 1978 წელს დაბადებული მ.ჯ., 2004 წელს დაბადებული გ.მ., 2003 წელს დაბადებული დ.გ., 2002 წელს დაბადებული გ.დ. და 2004 წელს დაბადებული ა.კ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 3 დეკემბერს, ბათუმში გამართული საპროტესტო აქციის ფარგლებში, აქციის მონაწილეთა ჯგუფი ბათუმის ხელოვნების სასწავლო უნივერსიტეტში შევიდა რექტორის სამუშაო ოთახთან ბანერის გაკვრის მიზნით, აღნიშნულის საშუალება არ მისცა ამავე უნივერსიტეტის ლექტორმა, 1981 წელს დაბადებულმა თ.ც.-მ. რის გამოც, ამავე უნივერსიტეტის დეკანმა - 1978 წელს დაბადებულმა მ.ჯ.-მ თ.ც.-ს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
გამოძიებით ასევე, დადგინდა, რომ 1978 წელს დაბადებული მ.ჯ. და მისი სტუდენტები მოგვიანებით თ.ც.-ს მეუღლეს - 1975 წელს დაბადებულ ი.დ.-ს და მის მეგობარს - 1977 წელს დაბადებულ ი.ნ. -ს უნივერსიტეტის შენობაში ფიზიკურად გაუსწორდნენ.

The employees of Ajara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested 5 people on the basis of the Court decision for group violence committed in Batumi.
The detainees are as follows: M.J. (DoB 1978), G.M. (DoB 2004), D.G. (DoB 2003), G.D. (DoB 2002) and A.K. (DoB 2004).
The investigation established that on December 3 of the current year, within the framework of the protest held in Batumi, a group of participants of the rally entered Batumi University of Arts in order to hang a banner near the rector's office, however the lecturer of the same university, T.C. did not allow protesters to hand the poster, owning to which, the dean of the same university - M.J. (DoB 1978), verbally insulted T.C.
The investigation also established that M.J. (DoB 1978) and his students physically attacked T.C.'s wife - I.D. (DoB 1975) and her friend - I.N. (DoB 1977) in the building of the university.