• პოლიციამ ასპინძაში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1961 წელს დაბადებული ვ.კ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, რომელიც ასპინძის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბუზმარეთის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებულ ფერმაში მწყემსად მუშაობს, ურთიერთშელაპარაკებისას, ამავე ფერმაში მომუშავე მწყემსს - 1983 წელს დაბადებულ ს.ს.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით გულ-მკერდის არეში ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მწყემსი მომხდარიდან მალევე, ასპინძის მუნიციპალიტეტში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Police solved the case of premeditated murder in Aspindza - 1 person detained
The officers of Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative- search and investigative activities detained V.K. (DoB 1961) for premeditated murder.
The investigation revealed that the accused person, who was employed as a shepherd in a farm located near the village Buzmareti, Aspindza Municipality, inflicted wounds in chest area with a cold steel to his co-worker in the same farm – S.S. (DoB 1983) on the basis of conflict. The wounded man died at the place of crime due to the received traumas.
Law enforcers arrested V.K. in Aspindza municipality shortly after the incident. Police seized the weapon of crime - knife as evidence.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder, article 108 of the Criminal Code of Georgia.