• პოლიციამ არასრულწლოვნის მიმართ განხორციელებული სექსუალური ხასიათის დანაშაულის ბრ...
პოლიციამ არასრულწლოვნის მიმართ განხორციელებული სექსუალური ხასიათის დანაშაულის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1970 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, ბ.ი. წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვანის მიმართ ჩადენილი სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მამაკაცი, წინასწარი შეცნობით, არასრულწლოვან გოგონას აედევნა ქუჩაში და მის მიმართ სექსუალური ხასიათის ქმედება განახორციელა.
საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს.
წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის მიმართ განხორციელებული სექსუალური ხასიათის სხვაგვარ ქმედების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 138-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, the employees of the Main Department of Juvenile Affairs under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, detained previously convicted B.I (DoB 1970) for another act of sexual nature committed against a minor with prior knowledge.
The committed crime envisions from 11 to 15 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person, with prior knowledge, started stalking an under-aged girl in the street and committed another act of sexual nature against her.
As a result of the immediate investigative activities carried out within the frames of the investigation, the law enforcement officers arrested the accused person.
The investigation into the fact of another act of sexual nature against minor with a prior knowledge is being investigated under Article 138, Part III, sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia.