• პოლიციამ არასრულწლოვნის გაუპატიურების ბრალდებით თბილისში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის გაუპატიურების ბრალდებით, 1952 წელს დაბადებული ი.გ. დააკავეს.
დანაშაული 15-დან 20 წლამდე ვადით ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მეზობლად მცხოვრებ არასრულწლოვან ბიჭთან, რამდენიმე წლის განმავლობაში, მისი ნების საწინააღმდეგოდ ამყარებდა სქესობრივ კავშირს, ფოტოსურათებს უღებდა და მომხდარის გახმაურების შემთხვევაში, ქონების განადგურებით და ოჯახის წევრების მოკვლით ემუქრებოდა. მამაკაცის მუქარას არასრულწლოვანი რეალურად აღიქვამდა, რის გამოც ის მომხდარს წლების განმავლობაში საიდუმლოდ ინახავდა.
გამოძიება წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის გაუპატიურების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 137-ე მუხლის მე-4 ნაწილის ,,გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained one person for raping an under aged person
The officers of Juvenile Affairs Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained I.G. (DoB 1952) for raping an under aged person.
Investigation established that for years, detainee was engaged in sexual intercourse with under-aged boy against his will, living in his neighborhood. Detainee took photos of a minor and threatened with property destruction and liquidation of his family members in case of exposing him. Detainee’s threat was perceived by minor as real, therefore he kept the mentioned fact as secret for years.
Investigation is in progress on the fact of raping a minor, article 137, IV part, sub-paragraph “C” envisaged by the Criminal Code of Georgia.