• პოლიციამ არასრულწლოვნის გამოსახულების შემცველი პორნოგრაფიული ნაწარმოების შეძენა-...
პოლიციამ არასრულწლოვნის გამოსახულების შემცველი პორნოგრაფიული ნაწარმოების შეძენა-შენახვისთვის ზუგდიდში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის კიბერდანაშაულთან ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ე.რ. დააკავეს. მას ბრალად ედება წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის გამოსახულების შემცველი პორნოგრაფიული ნაწარმოების შეძენა, შენახვა, ფლობა და ასეთი ნაწარმოებით სარგებლობა.
დანაშაული 5-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგენილია, რომ ბრალდებულმა არასრულწლოვნის გამოსახულების შემცველი პორნოგრაფიული ნაწარმოები, პირადი სარგებლობის მიზნით, წინასწარი შეცნობით შეიძინა, ფლობდა და ინახავდა.
სამართალდამცველებმა, კომპლექსურად ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული ზუგდიდში დააკავეს.
პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, კომპიუტერული ტექნიკა, მობილური ტელეფონი, მეხსიერების ბარათები, ლაზერული დისკები, ფული და სიმბარათები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 255-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც გულისხმობს წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის გამოსახულების შემცველი პორნოგრაფიული ნაწარმოების შეძენას, შენახვას, ფლობას ან ასეთი ნაწარმოებით სარგებლობას.

• Police detained one person in Zugdidi for purchasing and storing pornography mat...
Police detained one person in Zugdidi for purchasing and storing pornography material containing images of a minor
The officers of the Division for the Fight against Cybercrime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained E.R. (DoB 1977) for illegal purchase, keeping, possession and usage of pornography material containing images of a minor.
Committed crime envisages from 5 to 10 years of imprisonment.
Investigation established that detainee purchased, stored and possessed pornography material containing images of a minor with a previous intent.
As a result of the complex search and investigative activities, law enforcers detained E.R. in Zugdidi.
As a result of the search activities held in detainee’s house, law enforcers seized computer technic, mobile phone, memory cards, CD discs, cash and SIM cards as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping, possession or usage of pornography material containing images of a minor, crime envisaged under the article 255, III part envisaged by the Criminal Code of Georgia.