• პოლიციამ ალექსანდრე ყაზბეგის ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობა გახსნა - დაკავებულია 1 პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული ჯ.მ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 3 მაისს, თბილისში, ალექსანდრე ყაზბეგის ქუჩაზე მდებარე, ყოფილი კინოთეატრის შენობაში, თავის ნაცნობს - 1966 წელს დაბადებულ ბ.ჭ.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ბლაგვი საგნის გამოყენებით თავის არეში დაზიანებები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად, ბ.ჭ. ადგილზე გარდაიცვალა.

• Police solved case of murder of Kazbegi street –one person detained
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained J.M. (DoB 1976) for premeditated murder.
Investigation established that on May 3 of the current year, on the basis of conflict, detainee inflicted injuries with a blunt object to his acquaintance- B.TCH. (DoB1966) in head area and fled from the place of crime. The incident took place in the building of the former movie theater located on Kazbegi street. Due to the sustained traumas the victim died at the place of crime.