• პოლიციამ ახვლედიანის ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, 1998 წელს დაბადებული ვ.ც., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ვ.ც.-მ მიმდინარე წლის 31 ოქტომბერს, ღამით, ცივი იარაღით სხეულზე მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა, თბილისში, გ. ახვლედიანის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ მასაჟის სალონში დასაქმებული უცხო ქვეყნის მოქალაქე - ტრანსგენდერ ქალს, რომელიც ადგილზევე გარდაიცვალა. ბრალდებულმა იმავე სალონში მყოფ კიდევ ერთ ტრანსგენდერ ქალს სხეულზე დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მოქალაქის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, ვ.ც. თბილისში დააკავეს.

• Police solved the case of murder on Akhvlediani Street as a result of immediate ...
Police solved the case of murder on Akhvlediani Street as a result of immediate activities - 1 person arrested
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained V.C. (DoB1998), on the charge of premeditated murder as a result of operative-investigative and search operation.
The investigation established that on October 31 of the current year, V.C. inflicted multiple body injuries with a cold steel to foreign citizen, a transgender woman –A.G. employed in one of the massage salons on Akhvlediani Street, who died at the place of crime. The accused person also inflicted injuries to another transgender woman in the same cabin and fled the scene. The wounds inflicted to another victim are not life- endangering.
The law enforcers, as a result of immediate investigative activities arrested V.C. in Tbilisi.
Investigation into the fact of premeditated murder is in progress under Article 108 of the Criminal Code of Georgia