• პოლიციამ აჭარაში ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1 პირი ცხელ კვალზ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ზ.ბ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ ბრალდებულმა მეუღლე - 1987 წელს დაბადებული ი.ბ. ბათუმში, თავიანთ საცხოვრებელ სახლში, ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ქალი სამედიცინო დაწესებულებაში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ზ.ბ. ცხელ კვალზე, ბრალდებულის სახით დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის "კ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• Adjara police arrested 1 person as a result of immediate activities for premedit...
Adjara police arrested 1 person as a result of immediate activities for premeditated murder of a family member
The employees of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities, detained previously convicted Z.B. (DoB 1979) for premeditated murder committed against a family member.
The investigation established that the accused stabbed his spouse – I.B. (DoB 1987) with a cold steel in their apartment located in Batuami and fled from the crime scene. The wounded woman died shortly after being admitted to the medical facility.
Police detained Z.B. as a result of immediate police activities.
The investigation is being conducted under Article 109 of the Criminal Code of Georgia, sub-paragraph "k", which refers to premeditated murder of a family member committed under aggravating circumstances.