• პოლიციამ აჭარაში ნარკორეალიზატორი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობ...
პოლიციამ აჭარაში ნარკორეალიზატორი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1973 წელს დაბადებული ა.ბ. დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელეს ბრალდებულისგან ნარკოტიკული საშუალების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვის ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
ბათუმში, ბრალდებულის დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინის“ 502 აბი, "მეტამფეტამინის“ შემცველი 13 გრამი ნარკოტიკული ნივთიერება, ასევე, 849 აბი და 12 ნატეხი „მდმა“.

• Police detained drug dealer in Adjara – drugs in especially large quantities sei...
The officers of Ajara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained A.B. (DoB1973), a citizen of the Republic of Turkey, as a result of operative-investigative activities. The mentioned person was arrested on charges of illegal purchase, keeping and selling drugs.
The committed crime envisages from 5 to 20 years or life imprisonment.
On the basis of the judge's decision, the law enforcers covertly purchased drugs from the detainee and videotaped the process.
During the search activities held in detainee’s temporary place of residence located in Batumi, the law enforcers seized 502 pills of Suboxin drug 13 gr. of methamphetamine-containing drug, as well as 849 pills and 12 fragments of "MDMA" as evidence.
Investigation is in progress under the article 260, III, IV and VI parts of the Criminal Code of Georgia.