• პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი, მათ შორის ნარკორეალიზატორი დააკავ...
პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი, მათ შორის ნარკორეალიზატორი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „სუბოქსინი“
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის უბნის ინსპექტორებისა და დეტექტივების სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, ბათუმში, ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი: 1983 წელს დაბადებული თ.ქ. და 1976 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი კ.ჩ. დააკავეს.
პოლიციამ თ.ქ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით დააკავა.
სამართალდამცველებმა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელეს თ.ქ.-სგან ნარკოტიკული საშუალების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვის ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
პოლიციამ თ.ქ.-ის მიერ საკონტროლო შესყიდვების დროს გაყიდული, „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინის“ 115 აბი და ნარკოტიკების უკანონო რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
რაც შეეხება კ.ჩ.-ს, პოლიციამ, მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინის“ 29 აბი და კ.ჩ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავა.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მეექვსე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained 2 persons for drug-related crimes in Adjara, including drug deal...
Police detained 2 persons for drug-related crimes in Adjara, including drug dealer - ”Suboxone” in especially large quantities seized
The officers of the District Inspectors under Detectives Divisions of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held operative and investigative activities detained 2 persons for drug-related crimes: T.K. (DoB1983) and K.C. (DoB 1976) convicted multiple times in the past.
Police arrested T.K. for illegal purchase, keeping and selling drugs in especially large quantities.
Based on the judge's decision, the law enforcers carried out control purchase of drugs from T.K. and videotaped the purchase process.
The police seized 115 buprenorphine-containing drugs "Suboxone" sold during the control purchases by T.K. and cash received from illegal sale of drugs as evidence.
As for K.Ch. the police seized 29 pills of buprenorphine-containing "Suboxone" as evidence as a result of personal search. The arrested person was detained for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and selling of drugs in especially large quantities, Article 260, Part VI, Subparagraph "A" of the Criminal Code of Georgia.