• პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა - ამო...
პოლიციამ აჭარაში ნარკოდანაშაულის ბრალდებით უცხო ქვეყნის მოქალაქე დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით „კოკაინი”
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1982 წელს დაბადებული ს.შ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული უცხოეთიდან საქართველოში გამოგზავნილი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინის“ შეძენას ცდილობდა.
სამართალდამცველებმა ს.შ. -ს მხილების მიზნით, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების ფარგლებში,მისთვის უცხოეთიდან საქართველოში გამოგზავნილი ამანათის კონტროლირებადი მიწოდება განახორციელეს, რის შემდეგაც ს.შ. ბრალდებულის სახით დააკავეს. ბრალდებულისთვის გამოგზავნილი ამანათიდან ნივთმტკიცებად ამოღებულია ქილებში დამალული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „კოკაინი“, რომლის შეძენასაც ბრალდებული აპირებდა.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენის მცდელობის ფაქტზე, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-260-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police in Adjara arrested a foreign citizen on charges of drug trafficking - a p...
Police in Adjara arrested a foreign citizen on charges of drug trafficking - a particularly large amount of ”cocaine” was seized
As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance arrested a citizen of the Republic of Turkey, - S.Sh., born in 1982, on charges of attempting to illegally purchase a particularly large amount of narcotic drugs.
The investigation established that the accused person attempted to purchase a particularly large amount of narcotic drugs sent to Georgia from abroad.
Law enforcement officers arrested S.Sh. In order to expose the accused person, within the framework of implemented operational measures, an undercover delivery of a parcel sent to him from abroad to Georgia was carried out, after which S.Sh. was arrested as a defendant. A particularly large amount of“cocaine” drug hidden in jars was seized as evidence from the parcel sent to the detainee, which he intended to purchase.
An investigation is underway under Article 19-260 of the Criminal Code of Georgia into the fact of an attempted illegal purchase a particularly large amount of narcotic drug.