• პოლიციამ 3 კილოგრამამდე ”კოკაინის” საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით ერთ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული, უკრაინის მოქალაქე ს.კ. თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
მას ბრალად ედება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანა.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის ბარგის შემოწმების შედეგად, მის სამგზავრო ჩანთაში წინასწარ მოწყობილი სამალავიდან, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 3 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება "კოკაინი" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ს.კ.-მ აღნიშნული ნარკოტიკი ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკიდან თვითმფრინავით ჩამოიტანა და საქართველოს ტერიტორიაზე შემოიტანა.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით.

• Police arrested one person for illegal import up to 3 kilograms of ”cocaine” int...
The employees of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance, as a result of joint operative measures and investigative activities, detained Ukrainian citizen S.K. (DoB1995) at Tbilisi International Airport.
Detainee s charged with illegal purchase and storage of narcotics in especially leg quantities and illegal import into Georgia.
As a result of the inspection of the luggage of the accused person, the law enforcement officers drugs in especially large quantities, namely up to 3 kilograms of the narcotic drug "cocaine" from the pre-arranged hiding place in his travel bag.
The investigation established that S.K. brought the drug from the Federal Republic of Brazil by plane and brought it to the territory of Georgia.
The investigation into the fact of illegal acquisition and storage of drugs in especially large quantities, and illegal import into Georgia is being conducted under Article 260, Part VI, Sub-paragraph "A" and Article 262, Part IV, Sub-paragraph "A" of the Criminal Code of Georgia.