• პოლიციამ 22 აპრილს თბილისში მომხდარი მკვლელობის გამოძიების ფარგლებში კიდევ ერთი...
პოლიციამ 22 აპრილს თბილისში მომხდარი მკვლელობის გამოძიების ფარგლებში კიდევ ერთი პირი დააკავა - სულ დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული, წარსულში სხვადასხვა დანაშაულისთვის ნასამართლევი ზ.ბ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ, ამავე ბრალდებით, მიმდინარე წლის 23 აპრილს დაკავებულია 1977 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ზ., ხოლო 1975 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი დ.თ. პოლიციამ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა დ.თ.-მ მიმდინარე წლის 22 აპრილს, თბილისში, მისსავე ნაქირავებ ბინაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა 1989 წელს დაბადებულ ზ.ე.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ მკვლელობის ფაქტს შეესწრნენ ნ.ზ. და ზ.ბ., თუმცა პოლიციას მომხდარი დანაშაულის შესახებ არ შეატყობინეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით და 376-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობას და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• The police arrested another person within the framework of the investigation of ...
The police arrested another person within the framework of the investigation of the premeditated murder that took place in Tbilisi on April 22 - a total of 3 people have been arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational-search measures and investigative actions detained several times convicted in past Z.B. (DoB 1968) on the basis of a judge's order for failing to report a grave crime.
Previously convicted N.Z. (DoB 1977) and D.T. have also been detained by police as a result of immediate activities for premeditated murder.
The investigation established that D.T., who was under the influence of alcohol, inflicted fatal wounds to Z.E. born in(DoB 1989) with a cold steel in his rented apartment in Tbilisi on April 22 of the current year and fled the scene.
The investigation also established that the fact of murder was witnessed by N.Z. and Z.B., although they did not report the crime to the police.
The investigation is being conducted under Article 108 and 376 Part II of the Criminal Code of Georgia, which refers to premeditated murder and failure to report a particularly serious crime.