• პოლიცია ცაგერის მუნიციპალიტეტში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციული ღონისძიებე...
პოლიცია ცაგერის მუნიციპალიტეტში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციული ღონისძიებების მონიტორინგს უწყვეტ რეჯიმში განაგრძობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების მიერ ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - ორბელსა და ლაჯანაში საველე კარვები მოეწყო. მთელი ღამის განმავლობაში საკონტროლო პუნქტებზე კორონავირუსის გავრცელების პრევენციული ღონისძიებების მონიტორინგს პოლიცია უწყვეტ რეჯიმში აგრძელებდა. სამართალდამცველები ადგილობრივ მოსახლეობას მიმდინარე პრევენციული ღონისძიებების შესახებ ინფორმაციას აწვდიან და საჭიროების შემთხვევაში მათ მაქსიმალურად ეხმარებიან.
საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ გუშინ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, COVID-19-ის გავრცელების პრევენციისა და მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - ორბელსა და ლაჯანაში შემსვლელ და გამომსვლელ ყველა მოქალაქეს ადგილზე უტარდება პირველადი თერმოსკრინინგი და ტესტირება.
პოლიცია, დაავადებათა კონტროლის ეროვნული ცენტრის თანამშრომლებთან ერთად, აღნიშნულ დასახლებებში შემსვლელი და გამომსვლელი მოქალაქეების სავალდებულო თერმოსკრინინგს და ტესტირების პროცესს უწევს მონიტორინგს.
აღსანიშნავია, რომ ცაგერის მუნიციპალიტეტის სოფლებში შესვლა-გამოსვლა არ არის შეზღუდული და არც მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები არ ამოქმედებულა.

Field tents were arranged by the units of the Ministry of Internal Affairs in the villages of Orbeli and Lajana, Tsageri Municipality. Police conducted regular monitoring of preventive measures imposed against the spread of Coronavirus at checkpoints throughout the night. Law enforcers provide local population with comprehensive information on the ongoing preventive measures to eliminate the spread of the virus and render assistance in case of necessity.
According to the decision made by the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia yesterday, due to the high epidemiological risk and to implement preventive measures against COVID-19 disease, all citizens entering and leaving the mentioned villages of Tsageri Municipality are subjected to primary thermal screening and testing.
The police, along with the staff of the National Center for Disease Control, actively monitors the mandatory thermal screening and testing of citizens entering and leaving the settlements in round-the-clock regime.
It is notable that entrance to the villages of Tsageri Municipality or leaving the mentioned territory is not restricted and no other strict quarantine restrictions are imposed.