• პოლიცია თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვანკითში საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას ...
პოლიცია თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვანკითში საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას უზრუნველყოფს
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელი ღვანკითში საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები ამოქმედდა.
სოფელ ღვანკითის შესასვლელებსა და გასასვლელებში 5 საკონტროლო გამშვები პუნქტი მოეწყო. საკარანტინო პირობები მოქალაქეთა თავისუფალი გადაადგილების შეზღუდვას ითვალისწინებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო თავდაცვის სამინისტროს თანამშრომლებთან ერთად საკარანტინო შეზღუდვებს 24 საათის განმავლობაში გააკონტროლებს. საკონტროლო გამშვებ პუნქტებზე მოსახლეობას თერმოსკრინინგი ჩაუტარდებათ.

• Police will ensure public order and enforcement of strict quarantine measures in...
Police will ensure public order and enforcement of strict quarantine measures in Gvankiti village, Terjola municipality
Based on the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, due to high epidemiological risks, strict quarantine restrictions have been imposed in Gvankiti village, Terjola municipality within the frames of the nationwide state of emergency.
At the entrance of Gvankiti village, five police checkpoints have been arranged. Terms of the strict quarantine measures envisage the limitation of movement.