• პატრულებმა მცხეთაში თვითმკვლელობის მიზნით მდინარე მტკვარში გადამხტარი ქალბატონი ...
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში მოქალაქემ დარეკა და ოპერატორს შეატყობინა, რომ მცხეთაში იმყოფებოდა და მდინარე მტკვარში თვითმკვლელობის მიზნით გადახტომას აპირებდა.
"112"-ის ოპერატორი ყველანაირად ცდილობდა მოქალაქეს საუბარი არ შეეწყვიტა და მასთან ესაუბრა, ამშვიდებდა მას, პარალელურად კი, აღნიშნული შეტყობინების შესახებ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარ სამმართველოს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების სამსახურს აცნობა.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს 704-ე ეკიპაჟის პატრულ-ინსპექტორები - გიორგი ხაბალაშვილი და გიორგი ლეჟავა შეტყობინების მიღებისთანავე მითითებულ ადგილზე გამოცხადდნენ. 1985 წელს დაბადებული მარინა ჭ. პოლიციელების დანახვისთანავე მდინარე მტკვარში გადახტა, რაზეც ორივე პატრულ-ინსპექტორმა ოპერატიულად მოხდინა რეაგირება და ქალბატონის საშველად მდინარეში გადახტნენ. პატრულებმა წყლიდან ამოიყვანეს უგონო მდგომარეობაში მყოფი ქალბატონი, რომელიც სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ მცხეთაში, საავადმყოფოში გადაიყვანა. მარინა ჭ-ს საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გაეწია გადაუდებელი დახმარება. ამ დროისთვის მის ჯანმრთელობას საფრთხე აღარ ემუქრება.

The MIA Emergency Response Center "112" received the call from a civilian, who informed that she was in Mtskheta and was going to jump into Mtkvari river for suicide purpose. The operator continued to talk to the civilian and tried to calm her down, while the other operator notified Mtskheta-Mtianeti Main Division of the Patrol Police Department, the Emergency Situations Management Agency and the ambulance about the situation.
Giorgi Khabalashvili and Giorgi Lezhava, patrol inspectors of the Crew #704 of Mtskheta-Mtianeti Main Division of the Patrol Police Department immediately arrived at the scene. Marina Ch. – D.o.B.: 1985 – jumped into the river upon seeing the police officers; the both patrol-inspectors immediately jumped into the river to rescue the woman; they managed to take out the unconscious woman, who was transferred to the hospital in Mtskheta by the ambulance. Marina Ch. was immediately provided with the first medical aid. At this moment her life is out of danger.