• პატრულ-ინსპექტორებმა მძღოლებს ვიდეოჯარიმების აღსრულების ახალი წესის შესახებ საინ...
პატრულ-ინსპექტორებმა მძღოლებს ვიდეოჯარიმების აღსრულების ახალი წესის შესახებ საინფორმაციო ბუკლეტები დაურიგეს
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, მოქალაქეთა მაქსიმალური ინფორმირების მიზნით, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში ვიდეოჯარიმების აღსრულების ახალი წესის და შსს-ს ტექნოლოგიური სიახლეების შესახებ საინფორმაციო ბუკლეტები მოამზადა.
შსს-ს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ბუკლეტები დედაქალაქსა და ქვეყნის რეგიონებში მძღოლებს დაურიგეს.
მიმდინარე წლის 1 ნოემბრიდან ძალაში შედის საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსში ვიდეოჯარიმების აღსრულების ახალი წესი. ასევე, ამოქმედდება ე.წ. ჭკვიანი კამერები, რომელთა საშუალებით, შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრში დანერგილი ვიდეოანალიტიკური პროგრამების გამოყენებით, ავტომატურ რეჟიმში მოხდება სხვადასხვა ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის დაფიქსირება. შსს-ში მიმდინარე საპოლიციო ტექნოლოგიური რეფორმის ფარგლებში, 2017 წლის ბოლომდე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, 3000-მდე ე.წ. ჭკვიანი კამერა მონტაჟდება.
შსს-ს ტექნოლოგიური სიახლეების მიზანია საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების წესების დარღვევებზე მყისიერი რეაგირება და ავტოსაგზაო შემთხვევის პრევენცია.

• Patrol -inspectors distributed informative booklets on new rules of video fining...
Ministry of Internal Affairs in order to inform citizens, prepared informative booklets on new rules of video fining and introduction of new technologies at the Ministry of Internal Affairs.
Patrol-inspectors handed out informative booklets to the drivers all across the country.
Beginning from November1 of the current year, new rule on the execution of the video fines will come into force under the changes made in the Code of Administrative Offences. Herewith, the so called smart cameras will start operation which will record a number of administrative violations automatically by using video-analytical program of the Joint Operations Center. Within the framework of the current police technological reform, by the end of 2017, over 3000 so-called smart cameras will be installed across the country.
The aim of technological novelty is to make quick response on traffic violations and prevent car accidents.