• ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს წე...
ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს წევრებმა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სტრატეგიის და სამოქმედო გეგმის პროექტები დაამტკიცეს
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის, ვლადიმერ ბორცვაძის ხელმძღვანელობით, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მესამე სხდომა გაიმართა.
სხდომაზე საკოორდინაციო საბჭოს წევრი სახელმწიფო უწყებების წარმომადგენლებმა ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის 2021-2024 წლების სტრატეგიისა და 2021-2022 წლების სამოქმედო გეგმის პროექტები დაამტკიცეს.
სხდომას შინაგან საქმეთა მინისტრის კიდევ ერთი მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე, შსს-ს, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, ფინანსთა სამინისტროს, სპეციალური პენიტენციური სამსახურის, გენერალური პროკურატურისა და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით არსებული მდგომარეობა და გამოწვევები, ასევე, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის 2017-2020 წლების ეროვნული სტრატეგიის 2019-2020 წლების სამოქმედო გეგმის განხორციელების მონიტორინგის ანგარიში და სამომავლო საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები.
„რეფორმის მიმართულებებიდან მინდა აღვნიშნო კრიმინალური პოლიციის რეფორმა. სხვადასხვა ქვეყნის საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება და სისტემაში დანერგვა მნიშვნელოვანია ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისთვის, ასევე, სამინისტროს ინსტიტუციური განვითარებისთვის. შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს ეფექტიანობის გაზრდა, საქმიანობის გაძლიერება, ორგანიზებულ დანაშაულთან საბრძოლველად ერთობლივი აქტივობების შემუშავება და შეთანხმება სწორედ ამ ფორმატში“, - განაცხადა ვლადიმერ ბორცვაძემ.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ევროკავშირის დელეგაციას და მათ მიერ დაფინანსებულ ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის ტექნიკური დახმარების პროექტის გუნდს წარმატებული კოორდინაციისა და მხარდაჭერისათვის მადლობა გადაუხადა.

• Members of the Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime Ap...
Members of the Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime Approved Draft Strategy and Action Plan for Combating Organized Crime
Under the chairmanship of the Deputy Minister of Internal Affairs, Vladimer Bortsvadze, the third session of the Interagency Coordination Council for Combating Organized Crime was held.
During the session, the representatives of the state agencies of the Coordinating Council, approved the draft strategy 2021-2024 for the fight against organized crime and the action plan for 2021-2022.
The session was attended by representatives of the Ministry of Internal Affairs, the Ministry of Education and Science, the Ministry of Finance, Special Penitentiary Service, General Prosecutor's Office and State Security Service.
At the meeting, the parties discussed the current situation and challenges in the fight against organized crime, as well as the monitoring report on the implementation of the Action Plan of the National Strategy for Combating Organized Crime 2017-2020 for 2019-2020 and the main directions of future activities.
The Deputy Minister of Internal Affairs reviewed the ongoing refvorms within the system and their importance.
"Among the directions of reform, I would like to single out the reform of the criminal police. Sharing and incorporating best practices of different countries is important for the fight against organized crime, as well as for the development of the Ministry on the institutional level. For the Ministry of Internal Affairs, it is especially important to increase the efficiency of the Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime, to strengthen its activities as well as the development of joint activities and fight against organized crime in this format” stated Vladimer Bortsvadze.
The Deputy Minister of Internal Affairs expressed his gratitude towards the European Union Delegation and EU-funded project on technical assistance to support the fight against organized crime for the successful coordination and support.