• ონის მუნიციპალიტეტის მერიაში საგანგებო თათბირი გაიმართა
თათბირს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები, იოსებ ჭელიძე და გიორგი ბუთხუზი, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თეიმურაზ მღებრიშვილი, რეგიონალური განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი - ირაკლი ქარსელაძე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ზაზა ცხაკაია, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებული - პარმენ მარგველიძე, მთავრობის ადმინისტრაციის რეგიონებთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე - მერაბ გამყრელიძე და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შეხვედრაზე დღეს, ონის მუნიციპალიტეტში, სტიქიის ზონაში მიმდინარე სამაშველო ღონისძიებების შესახებ იმსჯელეს და შემდგომი მოქმედებები დაგეგმეს.
სამუშაო თათბირის დროს მიღებული გადაწყვეტილების შედეგად შეიქმნა ცხელი ხაზი, რომელიც 24 საათის განმავლობაში იმუშავებს.
მოვუწოდებთ მოსახლეობას, თუ ფლობენ ინფორმაციას დაკარგული პირების შესახებ დაგვიკავშირდნენ აღნიშნულ ნომერზე: 598 913 089

• An emergency meeting was held in Oni Municipality's town Hall
An emergency meeting was held today in Oni municipality's town hall regarding the disaster in Shovi.
Deputy Ministers of Internal Affairs, Ioseb Chelidze and Giorgi Butkhuzi, Head of Emergency Situations Management Service - Teimuraz Mghebrishvili, Minister of Regional Development and Infrastructure - Irakli Karseladze, Director of Imereti, Racha Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department - Zaza Tshkakaia, and Governor of the region - Parmen Margvelidze, Deputy Head of Regional Liaison Department at the Government Administration - Merab Gamkrelidze and representatives of local government attended the emergency meeting.
At the meeting, the attendees discussed the ongoing rescue measures in the disaster area of Oni municipality and planned further actions.
As a result of the decision made during the working meeting, a hotline was created, which will operate in round-the-clock regime.
We would like to call on the population, to contact us at the number below in case of possessing information about missing persons: 598 913 089