• ოლიმპიურ ფესტივალ ,,თბილისი 2015’’-ზე სახანძრო-სამაშველო უსაფრთხოების კუთხით ...
ოლიმპიურ ფესტივალ ,,თბილისი 2015’’-ზე სახანძრო-სამაშველო უსაფრთხოების კუთხით შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო ზრუნავს
დღეს მიხეილ მესხის სახელობის ლოკომოტივის სტადიონზე ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალი „თბილისი 2015“ ოფიციალურად გაიხსნება.
აღნიშნული ფესტივალის უსაფრთხო გარემოში ჩასატარებლად, 23 ივლისიდან 2 აგვისტოს ჩათვლით, სხვადასხვა ლოკაციებზე შესაბამისი ტექნიკითა და აღჭურვილობით მობილიზებული იქნება შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს 100-ზე მეტი მეხანძრე-მაშველი შემდეგი გეგმის მიხედვით:
ფესტივალის გახსნის ცერემონიალის დამთავრებამდე, მიხეილ მესხის სახელობის ლოკომოტივის სტადიონზე ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის ქვედანაყოფის 9 ეკიპაჟი;
23 ივლისიდან 2 აგვისტომდე 24 საათიან რეჟიმში, ოლიმპიური სოფლის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის ქვედანაყოფის 2 ეკიპაჟი;
ოლიმპიადის მიმდინარეობისას, ყოველდღე, დილის 08:00 საათიდან, ვარჯიშისა და შეჯიბრებების დასრულებამდე, „New Tbilisi”-ში (ამერიკის საელჩოს მიმდებარე ტერიტორია) მობილიზებული იქნება, ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის ქვედანაყოფის 1 ეკიპაჟი;
24 ივლისიდან 2 აგვისტომდე, სპორტის სასახლის მიდებარე ტერიტორიაზე, ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის ქვედანაყოფის 1 ეკიპაჟი;
28 ივლისს, დილის 09:00 საათიდან შეჯიბრის დამთავრებამდე, ველოსპორტის ვარჯიშის დროს აღმაშენებლის ხეივანზე (დ. აღმაშნებლის ძეგლის მიმდებარე ტერიტორია), ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის ქვედანაყოფის 1 ეკიპაჟი;
30 ივლისს, 09:00 საათიდან, ველოსპორტის ვარჯიშის დამთავრებამდე თბილისის ზღვაზე ხანძარსაწინააღმდეგო სამსახურის ქვედანაყოფის 1 ეკიპაჟი.

From June 23rd until August 2nd over 100 firemen-rescuers from Emergency Situations Management Agency will be mobilized at various locations with relevant techniques and equipment according to the schedule as follows:
9 crews of firefighting subdivisions will be mobilized at Mikheil Meskhi Stadium upon the end of the opening ceremony;
From July 23rd until August 2nd in round-the clock regime 2 crews of firefighting subdivision will be mobilized in the vicinities of Olympic Village.
Throughout the Olympic Games, from 08:00 upon the end of the exercises and competitions 1 crew from firefighting subdivision will be mobilized in “New Tbilisi" (near US Embassy);
From July 24th until August 2nd, 1 crew from firefighting subdivision will be mobilized in the vicinities of Sports Palace;
From July 28th 09:00 until the end of the competitions, during the cycling exercises to be held on Aghmashenebeli Lane (in the vicinities of D.Aghmashenebeli Monument) 1 crew of firefighting subdivision will be mobilized;
On July 30th, from 09:00 upon the end of cycling exercises 1 crew of firefighting subdivision will be mobilized at Tbilisi Sea.