• ნინოწმინდის რაიონში მაშველებმა თოვლიდან 100-მდე ავტომანქანა გამოიყვანეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის სამაშველო ჯგუფების მიერ ნინოწმინდის რაიონში, საქართველო-სომხეთის დამაკავშირებელ ცენტრალურ მაგისტრალზე, დიდთოვლობის და ქარბუქის გამო გზაში ჩარჩენილი ავტომობილების და მოქალაქეების გამოსაყვანად სამაშველო ოპერაციები მთელი ღამის განმავლობაში მიმდინარეობდა.
შექმნილი რთული ვითარების გამო, ადგილზე ნინოწმინდის სახანძრო-სამაშველო სამსახურის სამაშველო ჯგუფების გარდა მობილიზებულ იქნა ახალქალაქის, ასპინძის და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული სამაშველო ჯგუფები, ხოლო თბილისიდან დამატებით გაიგზავნა ხუთი ჯგუფი სპეციალური მაღალი გამავლობის ავტომანქანებით.
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის კოორდინაციით ჩატარებული სამაშველო ოპერაციის შედეგად, მაშველებმა 100-მდე ავტომანქანა გამოიყვანეს თოვლიდან და გადაიყვანეს უსაფრთხო ადგილას.
სამაშველო ჯგუფები ამ დრომდე აგრძელებენ სამუშაოებს. სამაშველო სამუშაოებს ართულებს რთული მეტეოროლოგიური პირობები.

• Rescuers managed to drag out up to 100 vehicles from the snow mass in Ninotsmind...
Emergency Situations Management Department of the Ministry of Internal Affairs has been conducting rescue operation throughout the night in order to rescue citizens and their transport, caught in the heavy snowing and blizzard on central highway, leading to Georgian-Armenian state border/
Due to the situation Akhalkalaki, Aspindza and Samtskhe-Javakheti Regional Units were mobilized along with Ninotsminda rescuers unit. Additional units were deployed from Tbilisi as well with special equipment.
As a result of rescue operation coordinated by Emergency Situations Management Department rescuers managed to drag out up to 100 vehicles from the snow mass.
Rescue teams continue their works even now. Rescue operations are hindered by the weather condidtion.