• ნინო ცაციაშვილი შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამომძიებლებისთვის არასრულწლოვანთა მ...
ნინო ცაციაშვილი შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამომძიებლებისთვის არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების საკითხებზე გამართული კასკადური ტრენინგების გახსნას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ნინო ცაციაშვილი, ევროპის საბჭოს საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილესთან - ვაჰაგ მურადიანთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამომძიებლებისთვის არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების სამართლებრივი და ფსიქოლოგიური ასპექტების შესახებ გამართული ტრენინგის გახსნას დაესწრო და ღონისძიების მონაწილეებს სიტყვით მიმართა.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ისაუბრა მართლმსაჯულების სისტემაში მოხვედრილი არასრულწლოვნების უფლებებისა და ინტერესების დაცვის მექანიზმის გაუმჯობესების და ამ მიმართულებით სამართალდამცველთა შესაძლებლობების გაძლიერების მნიშვნელობაზე. ნინო ცაციაშვილმა ევროპის საბჭოს აქტიური მხარდაჭერისა და თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
ტრენინგის მონაწილეებს, ასევე, სიტყვით მიმართა ევროპის საბჭოს საქართველოს ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილემ - ვაჰაგ მურადიანმა და აღნიშნა, რომ ევროპის საბჭო მზაობას გამოთქვამს მხარდაჭერის და გამომძიებელთა შესაძლებლობების გაძლიერების მიზნით სწავლებების გაგრძელების შესახებ.
აღნიშნული ტრენინგი ევროპის საბჭოს პროექტის - "არასრულწლოვან და ზრდასრულ თავისუფლებააღკვეთილ პირთა მხარდაჭერა" - ფარგლებში იმართება.
ტრენინგ-მოდული ეფუძნება ავტორიტეტული საერთაშორისო ორგანიზაციების სასწავლო მასალას და დატვირთულია როგორც თეორიული, ასევე, პრაქტიკული ასპექტებით.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ადგილობრივ და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან აქტიურად განაგრძობს თანამშრომლობას, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების სფეროში გამომძიებელთა კომპეტენციისა და კვალიფიკაციის ამაღლების მიმართულებით

• Nino Tsatsiashvili attended the opening of the cascade training for investigator...
Nino Tsatsiashvili attended the opening of the cascade training for investigators of the Ministry of Internal Affairs on the topic of juvenile justice
Deputy Minister of Internal Affairs – Nino Tsatsiashvili along with the Deputy Chief of the Mission of the Council of Europe to Georgia- Vahagn Muradyan attended the opening of the training course on judicial and psychological aspects of juvenile justice aimed for the investigators of the Ministry of Internal Affairs and addressed the audience with a speech.
The Deputy Minister of Internal Affairs reviewed the importance of improving the mechanism for the protection of the rights and interests of juveniles in the justice system and capacity building of law enforcement officers in this regard. Nino Tsatsiashvili expressed gratitude towards the Council of Europe for the provided support and cooperation.
Training participants were also addressed by the Deputy Chief of the Mission of the Council of Europe to Georgia- Vahagn Muradyan, who noted that the Council of Europe is ready to further support training programs aimed for capacity building of the investigators.
The mentioned training is being implemented within the scope of the project of the Council of Europe – “Support of the Juvenile and Adult Convicts”.
The training module is based on the training materials of authoritative international organizations and is loaded with both theoretical and practical aspects.
The Ministry of Internal Affairs continues to actively cooperate with local and international organizations in order to improve the competence and qualification of investigators working in the field of juvenile justice.