• ნატოს შემფასებელთა ჯგუფის ვიზიტი შსს-ში
საქართველოში ოთხდღიანი ოფიციალური ვიზიტით ნატოს შემფასებელთა ჯგუფი იმყოფება. ჩრდილოატლანტიკური ალიანსის დელეგაციას ნატოს შტაბ-ბინის დაგეგმვის დირექტორატის უფროსი ფრენკ ბოლანდი ხელმძღვანელობს. ვიზიტი მიზნად ისახავს დაგეგმვისა და მიმოხილვის პროცესის ფარგლებში არსებული პარტნიორობის მიზნების გადახედვასა და განახლებას.
დაგეგმვისა და მიმოხილვის პროცესის ფარგლებში, პარტნიორობის მიზნების გადახედვა ორ წელიწადში ერთხელ ხდება და მიღწეული პროგრესი ნატოს ექსპერტების მიერ ყოველწლიურად ფასდება.
შემფასებელთა ჯგუფი შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფის წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრაზე პარტნიორობის მიზნები და შსს-ს კომპეტენციაში შემავალი, ნატოსთან თანამშრომლობის სფეროების გაფართოების საკითხები განიხილეს. აღნიშნული თანამშრომლობის ფორმატი ნატოსთან თავსებადობის ამაღლებას და საქართველოს ალიანსში გაწევრიანების პროცესის დაჩქარებას უწყობს ხელს.
ამასთანავე, დელეგაციის ხელმძღვანელმა ფრენკ ბოლანდმა შს მინისტრის მოადგილე დავით ხუციშვილთან ორმხრივი შეხვედრა გამართა.

• NATO Assessment Team visited MIA
The NATO Assessment Team is visiting Georgia within the frames of an official 4-day visit. Delegation is led by Frank Boland, the Director of Planning Directorate of the NATO Headquarters. The visit aims at reviewing and updating existing Partnership Goals (PGs) of the Planning and Review Process (PARP).
Generally, the PARP itself represents a two-year process and the PGs are reviewed once in two years. An assessment of the progress in achieving these goals is conducted annually.
Assessment Team met with the representatives of different units of the ministry. During the meeting the Partnership Goals and broadening of spheres of cooperation with the Alliance was discussed. This cooperation framework supports the transformation and enhancement of security forces interoperability with NATO that accelerates Georgia`s integration process into the Alliance.
Herewith, head of the Delegation Mr. Boland also held meeting with the Deputy Minister of MIA – Mr. Davit Khutsishvili.