• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულის, ოჯახში ძალადობისა და მუქარის ბრალდები...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახური ძალადობის, მუქარისა და ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 2000 წელს დაბადებული თ.ფ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თ.ფ.-მ ფიზიკურად იძალადა 2000 წელს დაბადებულ ლ.გ-ზე და მას სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა, პოლიციამ ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია 16 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული ნივთიერება და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა, 11-151-ე და 260-ე მუხლის მეორე ნაწილით მიმდინარეობს.

• Mtskheta-Mtianeti police arrested one person on charges of drug trafficking, dom...
Mtskheta-Mtianeti police arrested one person on charges of drug trafficking, domestic violence and threats
As a result of the conducted operational measures and investigative actions, officers of Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested T.F., born in 2000, currently under probation, on charges of domestic violence, threats, and purchase and storage of narcotics.
The investigation established that the accused person physically assaulted L.G., born in 2000, and threatened to kill her. The police arrested the T.F. as a result of immediate activities. As a result of the investigative actions conducted by law enforcement officers, 16 packages of narcotics and an electric scale were seized as evidence.
The investigation is ongoing under Articles 126, 11-151 and 260, Part 2, of the Criminal Code of Georgia.