• მცხეთა-მთიანეთის პოლიციამ დიდი ოდენობით მარიხუანა და კანაფი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და კულტივირების ფაქტზე ბრიტანეთის მოქალაქე, 1988 წელს დაბადებული დ.ჰ. დააკავეს.
დანაშაულები 4-დან 11 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, სარეალიზაციოდ გამზადებული დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება და ელექტრო სასწორი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ხოლო, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის კულტივირებისთვის მოწყობილი სათბურიდან ამოღებულია 13 ძირი კანაფი.

• Mtskheta-Mtianeti Police Seized a Large Amount of Marijuana and Cannabis
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Mtskheta Police District Division under Mtskheta-Mtianeti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the conducted operational measures and investigative actions, arrested a British citizen, D.H., born in 1988, on the fact of illegal purchase, storage and cultivation of a large amount of narcotics.
The committed crimes envision the imprisonment from 4 to 11 years.
During the personal search and search activities held in residential home of the person arrested on charges of drug crimes, law enforcement officers seized a large amount of narcotics prepared for sale and an electric scale as evidence. In addition, 13 cannabis plants were seized from a greenhouse equipped for the cultivation of a plant containing narcotics.