• მომსახურების სააგენტოს ავტოპარკი 45 ავტომობილით განახლდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოში განახლებული ავტოპარკის წარდგენის ღონისძიება გაიმართა.
ღონისძიებას შს მინისტრის მოადგილე გიორგი ბუთხუზი, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები და შემოსავლების სამსახურის უფროსის მოადგილე დაესწრნენ.
მომსახურების სააგენტომ მართვის უფლების მისაღები პრაქტიკული გამოცდისთვის 45 ერთეული ახალი ავტომობილი შეიძინა. ახალი ავტომობილები, თანამედროვე GPS სისტემებით არის აღჭურვილი და საქართველოს მასშტაბით 10 ქალაქში, მომსახურების სააგენტოს სტრუქტურულ ერთეულებში გადანაწილდება.
45 ახალი ავტომობილის შეძენა უზრუნველყოფს მართვის უფლების მისაღები პრაქტიკული გამოცდის მეორე ეტაპზე გამსვლელი კანდიდატებისთვის დამატებითი ადგილების გამოყოფას.
ღონისძიების ფარგლებში, სტუმრები განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებს გაეცნენ, რომლებიც ევროკავშირთან ასოცირების ხელშეკრულების ფარგლებში ნაკისრი ვალდებულებების შესრულებას ემსახურება.

Service Agency of the Ministry of Internal Affairs held an event to present the updated car fleet.
The event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs Giorgi Butkhuzi, the heads of various departments of the Ministry of Internal Affairs and the Deputy Head of the Revenue Service.
Service Agency purchased 45 new vehicles for the practical driving test, equipped with modern GPS systems that will be distributed in the structural units of the Service Agency in 10 cities across Georgia.
The purchase of 45 new vehicles ensures the allocation of additional seats for candidates taking the second stage of the practical driving test.
Within the framework of the event, the guests were familiarized with the implemented and planned projects, which serve to fulfill the obligations assumed within the framework of the association agreement with the European Union.