• მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 33 მოქალაქე საქართველოდან გა...
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტისა და სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფების მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეებში ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების ფარგლებში, საქართველოდან უცხო ქვეყნის 33 მოქალაქის გაძევება განხორციელდა.
მათმა ნაწილმა საქართველო ნებაყოფლობით დატოვა, ნაწილი კი იძულების წესით იქნა ქვეყნიდან გაძევებული. მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად, გაძევებულ პირებს ქვეყანაში შემოსვლის აკრძალვა დაუწესდათ.
საქართველოდან გაძევებულ იქნა - ინდოეთის, ეგვიპტის, იორდანიის, თურქეთის, პაკისტანის, ჩინეთის, ირანის, ბანგლადეშის, ერაყის, რუსეთის, აზერბაიჯანის და თურქმენეთის - ჯამში 33 მოქალაქე.

Within the frames of complex measures carried out in recent days, Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, in close coordination with relevant units of the Ministry, 33 foreign citizens were deported from Georgia.
Some of them left Georgia voluntarily, while others were deported from the country. In accordance with the acting legislation, the deported persons were banned from entering the country.
A total of 33 citizens of India, Egypt, Jordan, Turkey, Pakistan, China, Iran, Bangladesh, Iraq, Russia, Azerbaijan and Turkmenistan were deported from Georgia.