• მეხანძრე-მაშველები დიდთოვლობასთან დაკავშირებით საგანგებო რეჟიმში მუშაობას განაგრ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები, საპოლიციო ძალებთან და სხვა ყველა შესაბამისი უწყების წარმომადგენლებთან ერთად, საგანგებო რეჟიმში განაგრძობენ მუშაობას.
გურიის რეგიონში შექმნილია დისლოკაციის 6 ადგილი. დისლოკაციის ადგილებზე განთავსებულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის შტაბები, სადაც მეხანძრე-მაშველებთან ერთად თავდაცვის, ასევე საპოლიციო ძალებისა და სამედიცინო სამსახურის წარმომადგენლები იმყოფებიან. ადგილზე მობილიზებულია ყველა შესაბამისი სპეცტექნიკა.
აღნიშნული შტაბებში ხორციელდება დიდთოვლობით გამოწვეულ პრობლემებთან დაკავშირებული შეტყობინებების მიღება და შესაბამისი რეაგირება, მათ შორის, როგორც სამაშველო ოპერაციების დაგეგმვა - განხორციელება, ასევე სამედიცინო დახმარების საჭიროების მქონე მოქალაქეებთან ადგილზე მისვლა.
მეხანძრე-მაშველებმა, საპოლიციო ძალებთან და სხვა უწყებების წარმომადგენლებთან ერთად ურთულეს რელიეფურ პირობებში არაერთ მოქალაქეს გაუწიეს დახმარება.

• Firefighters continue to operate in emergency mode due to heavy snowfall
Firefighters of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, along with the police forces and representatives of other relevant agencies, continue to work in emergency mode.
6 deployment sites have been created in Guria region. Emergency Situations Management Service headquarters are located at the deployment sites, where, along with firefighters, representatives of the defense, police forces and medical services are present. All relevant special equipment has been mobilized on site.
The aforementioned headquarters receive messages related to problems caused by heavy snowfall and respond accordingly, including both planning and implementing rescue operations, as well as visiting citizens in need of medical assistance.
Firefighters, along with police forces and representatives of other agencies, provided assistance to numerous citizens in difficult terrain conditions.