• მეხანძრე-მაშველები დასავლეთ საქართველოში საგანგებო რეჟიმში მუშაობას განაგრძობენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური, დასავლეთ საქართველოში, დიდთოვლობასთან დაკავშირებით საგანგებო რეჟიმში მუშაობას განაგრძობს.
სამაშველო სამუშაოები მთელი ღამის განმავლობაში მიმდინარეობდა. მეხანძრე-მაშველებმა სხვადასხვა სოფლიდან მოქალაქეები უსაფრთხო ადგილას გადაიყვანეს, ასევე, თავდაცვის ძალებთან ერთად, მოსახლეობის ნაწილს მათთვის საჭირო მედიკამენტები და საკვები პროდუქტები გადასცეს.
გურიის რეგიონში იმყოფება საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი. თემურ მღებრიშვილმა მიმდინარე სამაშველო ღონისძიებასთან დაკავშირებით მედიასთან კომენტარი გააკეთა. მისი თქმით, გარდა გურიის რეგიონისა, მაშველები მობილიზებულები არიან ყველა იმ რეგიონში, სადაც დიდთოვლობაა.
„ჩატარდა საგანგებო თათბირი პრემიერ-მინისტრის მონაწილეობით. დაიგეგმა ამოცანები, გაიწერა სამოქმედო გეგმა, აქედან გამომდინარე პრიორიტეტია ის ლოკაციები, რომლებიც მოწყვეტილი იყო გარესამყაროს. გადასული ვართ საგანგებო და გაძლიერებულ რეჟიმზე და როგორც გურიაში, ასევე იმერეთსა და აჭარაში სრულად არის მობილიზებული საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური და მიმდინარეობს მუშა პროცესი.“ - განაცხადა თემურ მღებრიშვილმა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 600-მდე მეხანძრე-მაშველი, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ყველა შესაბამის დანაყოფთან და სხვა უწყების წარმომადგენლებთან ერთად კოორდინირებულ მუშაობას აგრძელებს.

• Firefighters continue to work in emergency mode in Western Georgia
The Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs continues intensive work in Western Georgia due to heavy snowfall.
Rescue operations were in progress throughout the night. Firefighters transported citizens from various villages to safe places, and along with the defense forces, provided some of the population with necessary medicines and food products.
The head of Emergency Situations Management Service arrived in Guria region. Temur Mghebrishvili commented on the ongoing rescue operation with the media. According to him, except for the Guria region, rescuers are mobilized in all regions where there is heavy snowfall.
“An emergency meeting was held with the participation of the Prime Minister. Tasks were scheduled, an action plan was developed, therefore, priority is given to those locations that were cut off from the outside world. We have switched to an emergency and enhanced regime, and the Emergency Management Service is fully mobilized in Guria, Imereti and Adjara, and the work process is underway,” - noted Temur Mghebrishvili.
Up to 600 firefighters of Emergency Situations Management Service continue to work in coordination with all relevant units of the Ministry of Internal Affairs and representatives of other agencies.