• მაშველი ძაღლი „ტინტო“ სამსახურებრივი ჟეტონით დაჯილდოვდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების მაშველი ძაღლი „ტინტო“დაჯილდოვდა სპეციალური ჟეტონით - „სიცოცხლის გადარჩენისთვის“ .
სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილემ - მამუკა სეფიაშვილმა მაშველ ძაღლს ჟეტონი თურქეთში სამაშველო ოპერაციის დროს ნანგრევებში მოყოლილი ადამიანის სიცოცხლის გადარჩენისთვის გადასცა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის განსაკუთრებულ სიტუაციებზე რეაგირების მთავარი სამმართველოს კინოლოგიურმა სამსახურმა და მაშველმა ძაღლებმა მნიშვნელოვანი როლი შეასრულეს თურქეთში მიწისძვრის შედეგების სალიკვიდაციო და სამაშველო მისიის დროს.

• The rescue dog ”Tinto” was awarded with a service token
"Tinto", the rescue dog of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, was awarded with a special token - "for saving lives".
Mamuka Sefiashvili, the deputy head of the Fire and Rescue Department, gave a token to the rescue dog for saving the life of a person trapped in the ruins during the rescue operation in Turkey.
The K-9 unit and rescue dogs of Special Situations Response Division under Emergency Situations Management Service played an important role during the earthquake relief and rescue mission in Turkey.