• მართლწესრიგის ოფიცრებმა დიდუბე-ჩუღურეთის რაიონში დაიწყეს მუშაობა
შინაგან საქმეთა სამინისტროში მიმდინარე კრიმინალური პოლიციის რეფორმის ფარგლებში, დიდუბე-ჩუღურეთის რაიონში მართლწესრიგის 40-მა ოფიცერმა დაიწყო მუშაობა.
მართლწესრიგის ოფიცრები აქამდე, თბილისის მასშტაბით, ვაკე-საბურთალოსა და ძველი თბილისის რაიონებში მუშაობდნენ.
მართლწესრიგის ოფიცერი საზოგადოებაზე ორიენტირებული საპოლიციო საქმიანობის მოდელია, რომელიც მსოფლიოში დანაშაულის პრევენციის აპრობირებული ინსტრუმენტია. მართლწესრიგის ოფიცრის კომპეტენციაში შედის ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიცაა: არასრულწლოვნებთან, ოჯახში ძალადობასთან, სამეზობლო დავებთან, უკანონო მიგრაციასთან, მოწყვლად ჯგუფებთან დაკავშირებულ პრობლემებსა და გამოწვევებზე რეაგირება. მის ფუნქცია-მოვალეობებში, ასევე, შედის: დანაშაულის პრევენციაზე ორიენტირებული ღონისძიებების დაგეგმვა და განხორციელება; ადმინისტრაციული სამართალდარღვევების საქმეთა წარმოება; შესწრებულ დანაშაულზე რეაგირება და ა.შ.
ოფიცრების შერჩევა მოხდა კონკურსის წესით. კონკურსში გამარჯვებულმა კანდიდატებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში რამდენიმეთვიანი ინტენსიური პროფესიული სწავლება გაიარეს.
მართლწესრიგის ოფიცრის ინსტიტუტი ჯერ დედაქალაქის მასშტაბით, ყველა უბანში, ხოლო მოგვიანებით, ეტაპობრივად, მთელ საქართველოში დაინერგება.

Within the frames of the ongoing criminal police reform at the Ministry of Internal Affairs, 40 community officers have started working in Didube-Chugureti district.
Until now, community officers have been working only in Vake-Saburtalo and Old Tbilisi districts throughout Tbilisi.
The community officer is a model of community-oriented policing which is widely approbated tool in crime prevention worldwide. Community officer is responsible for addressing important issues and challenges related to juveniles, domestic violence, neighborhood disputes, illegal migration, and problems related to vulnerable groups. Its functions and responsibilities also include: planning and implementation of crime prevention activities; Proceedings of administrative violations; Responding to the witnessed crime and etc.
The officers were selected through a competition. The winners of the competition underwent several months of intensive professional training at the Academy of the Ministry of Internal Affairs.