• ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის იანვარში სისხლის დეფიციტი საპატრულო პოლიციის...
ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის იანვარში სისხლის დეფიციტი საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა შეავსეს
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 27 დეკემბრიდან 1 იანვრამდე მონაწილეობა მიიღეს აქციაში „გაიღე სისხლი - გადაარჩინე სიცოცხლე“. საპატრულო პოლიციის 70-მდე თანამშრომელმა სისხლის ჩაბარების აქცია დეკემბერის ბოლო კვირას ჩაატარეს და იმდენი სისხლი გაიღეს, რომ ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის იანვრის თვეში სისხლის მარაგის მოსალოდნელი დეფიციტი სრულად შეივსო.
შს მინისტრის ინიციატივით, სამინისტროს თანამშრომლები ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის მთელი წლის განმავლობაში უანგაროდ აბარებენ სისხლს. აქციაში სამინისტროს მონაწილეობის მიზანია ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის საჭირო სისხლის და სისხლის კომპონენტების დეფიციტის შემცირება.

• Patrol Police officers solved the imminent blood deficit for children with Leuke...
From December 27 to January 1 officers of Patrol Police Department participated in the project “Donate Blood, Save Life”. Up to 70 Patrol Police officers participated in the project in December and donated enough amount of blood, by means of which eradicated the lack of blood supplies for children suffering from Leukemia disease.
Under the initiative of the Ministry of Internal Affairs police officers donated blood for children suffering from Leukemia disease during the past year. Aim of the Ministry is to reduce the lack of blood and blood components for children with Leukemia disease.