• ყოველწლიური კონფერენცია - „ქალები პოლიციაში“ დასრულდა
კონფერენცია - „ქალები პოლიციაში“ რომელიც ყოველწლიურად ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მხარდაჭერით იმართება დასრულდა.
კონფერენციის გახსნით ღონისძიებაზე სტუმრებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ, ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა საქართველოში - რობინ დანიგანმა და აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) საქართველოს ოფისის დირექტორმა - სარა რუპერტმა.
ღონისძიების დახურვის ცერემონიაზე, ყველა მონაწილეს გადაეცა სერტიფიკატი, ხოლო რამდენიმე ქალი პოლიციელი, შინაგან საქმეთა სამინისტროში წარმატებული საქმიანობისთვის აშშ-ის ელჩის მოადგილემ - ალან პერსელმა დააჯილდოვა.
კონფერენციას წელს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა სტრუქტურული დანაყოფიდან 90 ქალი პოლიციელი ესწრებოდა. ღონისძიება მიზნად ისახავდა ქალ სამართალდამცველთა შესაძლებლობების გაძლიერებას და მათი მოტივაციის ამაღლებას.

• The annual ”Women in Policing” conference has concluded
The annual "Women in Policing" conference, organized by the U.S. State Department's Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL), has concluded.
At the opening ceremony, Deputy Minister of Internal Affairs – Aleksandre Darakhvelidze, the U.S. Ambassador to Georgia - Robin Dunnigan and the Director of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) Bureau Office in Georgia - Sarah Rupert delivered the opening remarks.
At the end of the conference, all participants were given a certificate, while the Deputy U.S. Ambassador to Georgia - Alan Purcell awarded several female police officers for their successful work in the Ministry of Internal Affairs.
The conference was attended by 90 representatives from different departments of the Ministry of Internal Affairs. The event aimed at strengthening the capabilities of female law enforcement officers and increasing their motivation.