• ხანძარი მთაწმინდის ფერდობზე ლოკალიზებულია
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება, რომ თბილისში, მთაწმინდა-კრწანისის რაიონში, მთაწმინდის ფერდობზე, ტყის მასივს ცეცხლი გაუჩნდა. შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სახანძრო-სამაშველო ჯგუფები შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად გავიდნენ. ხანძრის ქრობის პროცესში 70-მდე მეხანძრე-მაშველი და 11 სახანძრო-სამაშველო ტექნიკა ჩაერთო. შემთხვევის ადგილზე იმყოფებოდნენ შს მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანია და საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს დირექტორი ნიკოლოზ სირაძე.
რთული რელიეფური მდებარეობის გამო, სახანძრო-სამაშველო ტექნიკის გადაადგილება გართულებული იყო, თუმცა, მეხანძრე-მაშველების ოპერატიული და ეფექტური მუშაობის შედეგად, ხანძრის გავრცელების საშიშროება მალევე აღმოიფხვრა. მიმდებარე ტერიტორიაზე დასახლებულ პუნქტებს საფრთხე არ შექმნია.
ამ დროისთვის მთაწმინდის ფერდობზე ხანძარი სრულად ლოკალიზებულია. მიმდინარეობს მისი სალიკვიდაციო სამუშაოები.
აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის სამმართველომ გამოძიება სსკ-ს 188-ე მუხლის მეორე ნაწილით დაიწყო.

• Fire on Mtatsminda has been localized
Operative Response Center 112 of the Ministry of Internal Affairs received notification that fire broke out on Mtatsminda slope. Rescue teams of the Emergency Situations Management Agency operatively departed to the scene. Up to 70 firefighters and 11 units of the special technic have been involved in the fire extinguishing activities. Deputy Minister of Internal Affairs Merab Malania and Director of Director of Emergency Situations Management Agency Nikoloz Siradze were at the scene.
Due to the difficult relief, fire-rescue it was difficult to involve special technic in the activities, however as a result of operative and efficient operation of firefighters, the threat of fire spreading was soon eliminated. populated areas are not in any danger.
At this moment the fire is completely localized on Mtatsminda slope. Fire liquidation works are under way.
Regarding the fact investigation was launched by Old Tbilisi police division of the Ministry of Internal under the article 188 of the Criminal Code of Georgia.