• ხანძარი ელიავას ბაზრობაზე ლოკალიზებულია
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება, რომ ე.წ. ელიავას ბაზრობის მიმდებარე ტერიტორიაზე ავტონაწილების რამდენიმე მაღაზია იწვოდა. შეტყობინების მიღებისთანავე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სახანძრო-სამაშველო ჯგუფები ოპერატიულად გავიდნენ შემთხვევის ადგილზე. 2500 კვ/მ-მდე ფართობზე გავრცელებული ხანძრის ჩასაქრობად 30-მდე სახანძრო-სამაშველო ჯგუფი და 150-მდე მეხანძრე-მაშველი მუშაობდა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლების ოპერატიული რეაგირების შედეგად, ხანძარი ლოკალიზებულია. ამჟამად მიმდინარეობს მისი სალიკვიდაციო სამუშაოები.
აღნიშნულ ფაქტზე გამოძიება შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველომ სსკ-ს 187-ე მუხლით დაიწყო.

• Fire on Eliava open market is localized
112 Emergency Response Center received report that several shops of auto parts located on Eliava open market were cough by fire. As soon as the report was received fire-rescue groups of Emergency Situations Management Agency departed to the place. in order to extinguish fire, up to 150 firemen were at the place.
As a result of the operative response made by the fire-rescuers of Emergency Situations Management Agency the fire was localized. At this moment fire extinguishing activities are underway,
Investigation is launched under the article 187 of the Criminal Code. The investigation is conducted by Tbilisi Police Department.