• ყაზბეგში სახანძრო-სამაშველო სამსახურის ახალი შენობა გაიხსნა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანიამ, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს დირექტორ ზვიად ქაწაშვილთან ერთად, დაბა სტეფანწმინდაში სახანძრო-სამაშველო სამსახურის ახალი შენობა გახსნა.
ღონისძიებას საქართველოში ვიზიტით მყოფი უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სახელმწიფო სამსახურის უფროსი მიკოლა ჩეჩოტკინი და საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების დეპარტამენტის დირექტორი ვოლოდიმურ დემჩუკი დაესწრნენ.
შს მინისტრის მოადგილემ, უკრაინელ სტუმრებთან ერთად, ახალი შენობა, სახანძრო-სამაშველო ტექნიკა, მეხანძრე-მაშველების სრული აღჭურვილობა და ავტოფარეხები დაათვალიერა.
ორსართულიანი შენობა თანამედროვე ინვენტარითა და უახლესი ტექნიკით აღიჭურვა, აშენდა ახალი სასწავლო კოშკურა და განხორციელდა შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული ინფრასტრუქტურის რეაბილიტაცია. ახალ შენობაში 30-მდე მეხანძრე-მაშველი იმუშავებს, რომლებსაც ყოველდღიური ახალი სამუშაო ფორმები დაურიგდათ.

• New building of fire-rescue service was opened in Kazbegi
Deputy Minister of Internal Affairs Merab Malania along with the director of Emergency Situations Management Agency has opened new building of fire-rescue service in Kazbegi.
The opening ceremony was attended by the head of Emergency Situations Service of Ukraine Mikola Chechutkin and head of Emergency response department of Ukraine Volodimur Demchuk.
Deputy Minister of MIA along with Ukrainian guests saw new fire-rescue technic, full equipment of the rescuers viewed the newly constructed building and garages for the fleet.
Two-storey is equipped with the newest technic and inventory; Infrastructed nearby the building was rehabilitated while new training tower was also built. In the new building up to 30 firemen and rescuers will be employed who were given new uniforms.