საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, COVID-19-ის გავრცელების პრევენციისა და მოქალაქეთა აქტიური მონიტორინგის მიზნით, კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლებში: იგოეთში, სამთავისსა და ქვემო ჭალაში დღეიდან საკონტროლო პუნქტები ამოქმედდა. აღნიშნული სოფლების ტერიტორიაზე შემსვლელ და გამომსვლელ მოქალაქეებს ადგილზე უტარდებათ თერმოსკრინინგი, ხოლო საჭიროების შემთხვევაში - ტესტირება.
შიდა ქართლის რეგიონის სამ სოფელსა და კასპის მუნიციპალიტეტის სხვა სოფლებში შესვლა-გამოსვლა არ იზღუდება და არ წესდება სხვა მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოუწოდებს მოქალაქეებს, გამოიჩინონ მაღალი საზოგადოებრივი პასუხისმგებლობა, ატარონ პირბადე და დაემორჩილონ არსებულ რეგულაციებს.
პოლიციის თანამშრომლები საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დასაცავად სოფელში ინტენსიურად პატრულირებენ. საქართველოს ტერიტორიაზე მყოფი ყველა პირი ვალდებულია, დაემორჩილოს საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სფეროში მოქმედ საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნებს.

In accordance with the decision of Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, in order to prevent the spread of COVID-19 disease and actively monitor the citizens, special police infrastructure has been arranged and police checkpoints enacted in Kaspi municipality villages: Igoeti, Samtavisi and Kvemo Chala. Citizens entering or leaving the territory of the premises are subjected to on-site thermal screening and testing if necessary.
The movement to and from the mentioned three villages in the Shida Kartli region and other villages in Kaspi Municipality is not restricted and no other strict quarantine restrictions are imposed.
The Ministry of Internal Affairs calls on citizens to demonstrate high public responsibility, wear face masks and comply with mentioned regulations.
Employees of the Ministry of Internal Affairs conducts intensive patrolling of the village to maintain public order and security. All persons on the territory of Georgia must follow requirements of the Georgian legislation on public health.