• კახეთში, სოფელ ლეჩურთან არსებულ ტყის მასივში გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველების მიერ, კახეთში, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლეჩურთან არსებულ ტყის მასივში გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი - „112“-დან მიღებული ინფორმაციით, სოფელ ლეჩურთან, მთის ფერდობზე, ფოთლოვან ტყეში შეინიშნებოდა დაკვამლიანება. ცეცხლი ტყის ქვედა საფარს, ეკალ-ბარდს და ხის ხმელ ტოტებს გაუჩნდა.
მეხანძრე-მაშველების მიერ უწყვეტი სამუშაოების შედეგად მოხერხდა ხანძრის ლოკალიზება და შემდგომში სრული ლიკვიდირება.
ცეცხლის ქრობის პროცესში ჩართული იყო 50-მდე მეხანძრე-მაშველი და დრონები. რთული რელიეფის გამო, ხანძრის კერასთან სახანძრო-სამაშველო ტექნიკის შეყვანა ვერ მოხერხდა.
მთელი ღამის განმავლობაში, პრევენციისა და მონიტორინგის მიზნით, ადგილზე იმყოფებოდა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის სახანძრო-სამაშველო ჯგუფი.

• Fire that broke out in the forest near the village of Lechuri in Kakheti region ...
Fire that broke out in the forest near the village of Lechuri in Kakheti region has been extinguished
Firefighters of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs extinguished fire that broke out in the forest area near the village of Lechuri, Telavi municipality, Kakheti.
According to information received from the Public Safety Command Center of the Ministry of Internal Affairs - "112", smoke was observed in the leafy forest near the village of Lechuri. The fire has spread to the forest understory, thorn-bard and dry tree branches.
As a result of intensive work conducted by firefighters, it was possible to localize the fire and then completely extinguish it.
Up to 50 firefighters and drones were involved in the process of extinguishing the fire. Due to the difficult terrain, it was not possible to bring fire-rescue equipment to the epicenter of the fire.
Throughout the night, for prevention and monitoring reasons, the fire-rescue team of the Emergency Situations Management Service was on site.