• კახეთში მომხდარ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე პოლიციამ ძებნილი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებთან ერთად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობისა და იარაღის უკანონო ტარების ფაქტებზე, 1996 წელს დაბადებული, ძებნილი, ა.ს. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა რომ, ბრალდებულმა მამაკაცმა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, 2009 წელს დაბადებულ ა.შ.-ს ცეცხლსასროლი იარაღიდან სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა.
ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა ა.ს. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება გრძელდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე, 143-ე და 236-ე მუხლებით, რაც არასრულწლოვნისთვის თავისუფლების უკანონო აღკვეთას, ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობას და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო ტარებას გულისხმობს.
აქვე აღვნიშნავთ, რომ ა.შ.-ს მიმართ განხორციელებული შესაძლო ქორწინების იძულების ფაქტზე ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტში მიმდინარეობს გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა150-ე პრიმა მუხლით. საქმეზე ტარდება ყველა შესაბამისი საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედება.

• Police arrested a wanted person for premeditated murder in Kakheti
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, along with the employees of Special Tasks Department, as a result of operational-search measures and investigative actions, detained A.S. (DoB 1996) for premeditated murder committed against a family member under aggravating circumstances.
The сщььшееув crime envisions up to 20 years or life imprisonment.
The investigation established that the accused person fatally wounded A.Sh. (DoB 2009), in one of the villages of Sagarejo Municipality.
As a result of the conducted investigative and search actions, law enforcement officers arrested A.S. as an accused person.
Police seized the weapon of crime - firearm as evidence.
The investigation is in progress under articles 109(11), 143 and 236 of the Criminal Code of Georgia, which refers to illegal restriction of freedom to a minor, premeditated murder of a family member and illegal carrying of a firearms.
Ministry of Internal Affairs notes that an investigation is underway in the Kvemo Kartli Police Department under Article 150 (11) of the Criminal Code of Georgia on the fact of the supposed marriage coercion against A.Sh. All appropriate investigative and procedural actions are being conducted within the frames of the ongoing investigation.