• კახეთის პოლიციამ თელავში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2000 წელს დაბადებული თ.გ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა, თელავში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, არარეგისტრირებულ ქორწინებაში მყოფ მეუღლეს - 1996 წელს დაბადებულ მ.გ-ს ცივი იარაღის გამოყენებით ყელის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-109-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Kakheti police solved the murder case in Telavi as a result of immediate police ...
Kakheti police solved the murder case in Telavi as a result of immediate police activities - one person arrested
The employees of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative search measures and investigative activities detained T.G. (DoB 2000) for premeditated murder against a family member.
The investigation established that the defendant, under the influence of alcohol, inflicted fatal wound in the throat area to his wife, M.G. (DoB 1996 in Telavi and fled from the scene.
Law enforcement officers arrested the accused person as a result of immediate activities.
The investigation into the fact of premeditated murder of a family member is being conducted under Article 11(1)-109 of the Criminal Code of Georgia.