• კახეთის პოლიციამ სოფელ არბოშიკში მომხდარი განზრახ მკვლელობის და ყაჩაღობის ფაქტი ...
კახეთის პოლიციამ სოფელ არბოშიკში მომხდარი განზრახ მკვლელობის და ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სოფელ არბოშიკში მომხდარი განზრახ მკვლელობის და ყაჩაღობის ფაქტი გახსნეს. დაკავებულია 3 პირი: 1959 წელს დაბადებული ტ.ლ., 1974 წელს დაბადებული დ. ჯ. და 1992 წელს დაბადებული თ.მ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები მიმდინარე წლის 6 ნოემბერს, ძალადობის გამოყენებით, ყაჩაღურად თავს დაესხნენ დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ არბოშიკში მცხოვრებ, 1959 წელს დაბადებულ თ.ბ.-ს, რის შემდეგაც მისი საცხოვრებელი სახლიდან ფული და სამკაულები გაიტაცეს. თავდასხმის შედეგად თ.ბ. გარდაიცვალა.
პოლიციამ ​ორი ბრალდებული - ტ.ლ. და დ.ჯ. აჭარაში იმ დროს დააკავა, როდესაც ისინი სასაზღვრო გამშვები პუნქტის გვერდის ავლით, არალეგალური გზით, თურქეთის რესპუბლიკაში გადასვლას გეგმავდნენ. ჯგუფის მესამე წევრი - თ.მ. კი სამართალდამცველებმა ქალაქ რუსთავში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულებრივი გზით მოპოვებული სამკაულები ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
განზრახ მკვლელობის და ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით და 179-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილების “ბ” ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police solved case of armed robbery and premeditated murder in Arboshiki village...
Police solved case of armed robbery and premeditated murder in Arboshiki village - three persons detained
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, solved the case of premeditated murder and armed assault, that took place in Arboshiki village and detained three persons: T.L (DoB 1959) D.J. (DoB 1974) and T.M. (DoB 1992).
The committed crime envisages imprisonment from 7 up to 15 years.
Investigation established that on November 6, the detainees robbed the resident of Arboshiki village (Dedoplistskaro municipality) - T.B. (DoB 1959) and managed to illegally appropriate cash and jewelry from T.B.’s house. As a result of the robbery attack, T.B. died.
Police detained T.L and D.J in Adjara region, while they bypassing border check point attempted to leave the country illegally in the direction of Turkey. The third member of the group- T.M. was detained in Rustavi. Illegally appropriated jewelry was seized by investigators as evidence.
Investigation on the facts of armed robbery committed in group and premeditated murder is in progress under the articles 108 and 179, II part and III parts, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.