• კახეთის პოლიციამ სიღნაღში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ზ.ა. დააკავეს. მას ბრალად ედება ოჯახის წევრის ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანება, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
დანაშაული 10-დან 14 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა მამაკაცმა სიღნაღში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, თავის დას - 1988 წელს დაბადებულ მ.ა.-ს ფიზიკური დაზიანება მიაყენა, რის შედეგადაც ქალი ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული ზ.ა. ცხელ კვალზე დააკავეს.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-117-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Kakheti police solved the case of premeditated murder in Sighnaghi - one person ...
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational and investigative actions, detained Z.A. (DoB 1987) for inflicting severe health damage on purpose to a family member, which led to the loss of life.
The committed crime envisions from 10 to 14 years of imprisonment.
The investigation established that the accused person, who was under the influence of alcohol, physically injured his sister- M.A. (DoB 1988) in Sighnaghi, as a result of which the woman died at the place of crime.
Law enforcement officers arrested Z.H. as a result of immediate police activities.
The investigation on the fact of inflicting severe health damage on purpose to a family member, which led to the loss of life, is being conducted under Article 11(1)-117, Part IV of the Criminal Code of Georgia.