• კახეთის პოლიციამ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხე...
კახეთის პოლიციამ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულია 1982 წელს დაბადებული - ხ.ხ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 7 ოქტომბერს, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში, ერთ-ერთ ფერმაში, შურისძიების მოტივით, სანადირო თოფიდან გასროლით მოკლა თანასოფლელი - 1984 წელს დაბადებული ი.ხ.
პოლიციამ ბრალდებული ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, შემთხვევიდან მალევე დააკავა.

• Kakheti Police solved the case of premeditated murder in Sagarejo as a result of...
Kakheti Police solved the case of premeditated murder in Sagarejo as a result of immediate activities – one person detained
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs solved the case of premeditated murder in Sagarejo municipality, as a result of immediate activities. Law enforcers detained Kh.Kh. (DoB 1982) for premeditated murder.
Investigation established that on October 7 2020, in one of the farms located in Sagarejo municipality, detainee murdered his co-villager I.Kh. (DoB 1984) with a shotgun on the basis of vengeance. As a result of immediate operative-investigative activities police managed to detain Kh.Kh. several hours after the crime took place.